ست ساکشن ایریگیشن

کلیپس-تیتانیومی

 

ست ساکشن ایریگیشن یا تیوب ساکشن ایریگیشن از تجهیزات مصرفی مورد استفاده در عمل های لاپاراسکوپی است که به جراح در شست و شو و جمع آوری خون‌آبه‌ها و ضایعات جراحی، حین عمل‌های لاپاراسکوپی کمک شایان توجهی می‌کند. دلیل استفاده از تیوب ساکشن ایریگیشن راحتی و سهولت کار جراح است و با یک ست، عملیات شست و شو و تخلیه ی ترشحات انجام می‌شود. با این کار سرعت عمل جراح بسیار زیاد شده، موضع عمل به سرعت شست و شو و تمیز می‌شود و خون‌آبه‌ها نیز به سرعت جمع آوری می‌شود. برآیند همه این اقدامات، عمل سریعتر، سالمتر و عفونت کمتر در موضع عمل است.

مشخصات فنی:

  • دارای دسته پیستول استاندارد و طراحی ارگونومیک برای استفاده راحت
  • قابلیت استفاده از دو اسپایک جهت اتصال به دو بگ مایع به طور همزمان
  • دارای پورت مخصوص جهت تزریق دارو یا جمع‌آوری نمونه در صورت لزوم
  • اختصاص دادن رنگ‌های مختلف برای دکمه‌های ساکشن و ایریگیشن
  • ساخته شده از PVC گرید پزشکی انعطاف پذیر
  • دارای لوله فلزی بدون نشتی

سایز:

کوچکترین سایز آن با طول لوله ۲۲ سانتی متر و قطر ۳ میلیمتر برای کودکان و مواردی طبق تصمیم جراح مورد استفاده است. همین طور برای افراد لاغر اندام که عمق محل جراحی کم باشد نیز از این سایز استفاده می‌شود. سایز مناسب تروکار برای این تیوب ساکشن ایریگیشن ها، تروکار سایز ۳ است.
پر استفاده ترین و مرسوم ترین سایز ست ساکشن ایریگیشن، سایز متوسط آن است. طول لوله این ست ۳۳ سانتی متر و قطر آن ۵ میلیمتر است و به طور کلی برای همه بیماران قابل استفاده است. این سایز، پر استفاده ترین سایز ساکشن ایریگشن است و برای تروکار سایز ۵ مناسب است.
یک سایز خاص و کمتر استفاده شده، سایز بزرگ ساکشن ایریگیشن است که طول لوله آن ۴۴ سانتی متر است و برای افراد خیلی چاق مورد استفاده قرار می‌گیرد. با توجه به اینکه در افراد بسیار چاق، جراح باید بتواند به داخل موضع عمل دسترسی پیدا کند و عملیات شسست و شو و تخلیه را کامل انجام دهد، نیاز است طول لوله این ست بلندتر باشد که به همین علت این سایز از ست ساکشن ایریگیشن تولید شده است.
برخی از شرکت ها علاوه بر این ۳ سایز اندازه های دیگری از این ابزار را نیز تولید نموده اند که به طور مثال لوله هایی با قطر ۱۰ میلیمتر برای عبور حجم بیشتری از مایعات می‌باشد و می‌بایست از تروکار های سایز ۱۰ داخل محل جراحی استفاده گردد.

شرایط نگهداری:

براساس IFU روی بسته‌بندی محصول 0ºC ~ 30ºC

شرایط حمل و نقل:

براساس IFU روی بسته‌بندی محصول 0ºC ~ 30ºC

توضیحات تکمیلی:

ست‌های ساکشن ایریگیشن دائمی مشکلاتی را به همراه دارند. همان طور که از ظاهر این ست مشخص است بسیار ظریف بوده، لوله‌های بلند و طولانی دارد که این قضیه باعث می‌شود عملیات تمیز کردن و استریل آن به سختی انجام شود. از طرفی این ست در تماس مستقیم با موضع عمل است و به همین دلیل تمیز و استریل بودن آن بسیار حیاتی است و هرگونه آلودگی، وجود جسم خارجی و ضعف فرایند استریل باعث بروز عفونت برای بیمار شده و جان او را به خطر می‌اندازد.
با توجه این موارد بعد از تولید این ست‌ها، شرکت‌های صنعتی تولید کننده به فکر طراحی و ساخت ست‌های مقرون به صرفه و یکبار مصرف ساکشن ایریگشن افتادند تا با یکبار مصرف کردن این ست‌ها معضلات آلودگی و عفونت‌های بیمار را برطرف نمایند.