سوزن بیوپسی بافت نرم نیمه اتومات کواگزیال

تجهیزات-پزشکی-3

تأمین کننده: پرشین ارسا

معرفی محصول:

نمونه برداری یا بیوپسی عملی است که برای تشخیص ماهیت یا منشاء ضایعات به کار گرفته میشود. این کار با استفاده از سوزن بیوپسی انجام میشود و عمل غیر تهاجمی به شمار میرود. این وسیله از تجهیزات پزشکی پرکاربرد است و برای تشخیص بیماری هایی همچون سرطان به کار میرود. در این روش نیاز به بیهوشی یا بستری بیمار نیست و به صورت سرپایی با بی حسی موضعی نمونه برداری انجام میگیرد.
نمونه برداری با سوزن بیوپسی برای اندام های مختلف بدن از جمله کبد، ریه، استخوان، پروستات، پستان، کلیه، پانکراس و … میتواند انجام گیرد.
نمونه برداری موضعی بر اساس تشخیص پزشک انجام میشود و برای این کار از سوزن های بسیار نازک استفاده میشود. همچنین یک دستگاه تصویربردای مانند یک پروب اولتراسون برای قراردادن سیم در اطراف ناحیه غیر طبیعی استفاده میشود.
سوزن بیوپسی وسیله ای یکبار مصرف است که در دو نوع و برای نمونه برداری از اندام های سخت و نرم به کار گرفته میشوند. عموما این سوزن ها تفاوت چندانی ندارند و کار با آنها برای پزشک آسان و راحت است.
این سوزن در دو نوع سوزن بیوپسی اتوماتیک و نیمه اتوماتیک عرضه میشود. سوزن اندام های نرم مثل سوزن بیوپسی اتوماتیک، سوزن نیمه اتوماتیک، سوزن گان هستند.
سوزن اندام های سخت شامل انواع سوزن های بیوپسی مانند سوزن جمشیدی، سوزن آسپیراسیون، سوزن اوستی کور یا مهره میشوند. پزشکان برای تشخیص بیماری از روش های مختلفی استفاده میکنند که نمونه برداری یکی از آن روش ها است.
بیوپسی همیشه به تشخیص نوع بیماری و میزان پیشرفت آن کمک میکند. سوزن بیوپسی قابل استفاده در مطب، کلینیک، مراکز تصویربردای و اتاق عمل می باشد
هر چه قطر سوزن افزایش می یابد حساسیت و ریسک بافت مورد نظر کاهش می یابد و بالعکس. در واقع برای نمونه برداری از انواع بافتهای حساس مانند ریه هرگز از سوزنهای با قطر بالا استفاده نمی شود . و هرچه بافت حساستر احتمال استفاده از کواکسیال بیشتر خواهد بود .بطور کل سایز سوزنهای بیوپسی به قطر (گیج) و طول طبقه بندی می شوند . گیج سوزنهای بیوپسی شامل 4 شماره می باشد 14-16-18-20 و طول آنها نیز در 4 سایز 10-15-20-25. در مواردی کارخانه های تولیدی از طول های دیگری نیز استفاده می کنند .