آنژیوکت

آنژیوکت


هپارین لاک یک ابزار پزشکی است که دارای سرپوشی به صورت دیافراگم پلاستیکی است که با استفاده از آن می توان تزریقات وریدی را به طور متناوب انجام داد. اغلب برای دسترسی سریع وریدی، تزریق‌های طولانی‌ مدت وریدی، نمونه‌گیری خون، همودیالیز و مایع درمانی استفاده می‌شود.

کاربرد هپارین لاک

هپارین لاک یا آنژیوکت صفر عمدتا به عنوان یک مسیر یا پورت تزریق مورد استفاده قرار می گیرد و به طور گسترده ای مورد تایید بسیاری از متخصصان پزشکی قرار گرفته است. به کمک آن میتوان مایعات را بطور تناوب تزریق کرد. در بیمارانی که نیاز است  به طور مکرر تزریق انجام شود، سوراخ کردن پوست و ورود به رگ باعث ایجاد و زخم شدن پوست میشود. با طراحی این محصول، رگ در مسیر تزریق باز نگهداشته و بدون درد، تزریق دارو صورت می پذیرد. این وسیله‌ی کاربردی امروزه به عنوان یک ابزار کارآمد در حیطه‌ پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد و باعث رفع درد و ناراحتی برای بیمار هنگام تزریق می شود.

ویژگی ها:

۱- قابل استفاده با کاتترها(سرخرگی و سیاهرگی)

۲- قابلیت چند بار سوراخ شدن

۳- ایمنی بالا

۴- تهیه شده از مواد PVC پزشکی

۵- کاربری و استفاده آسان

۶- استریل و عدم استفاده از لاتکس در تولید آن

۷- وسیله ای برای باز نگهداشتن مسیر رگ

۸- جلوگیری از زخم شدن پوست بیمار

۹- مناسب افرادیکه نیاز به تعداد زیاد دفعات تزریق دارند 

مشخصات و عملکرد:

در موقعیت هایی که بیمار به دفعات نیاز به تزریق دارد با کار گذاشتن کتترهای وریدی مانند آنژیوکت و اتصال هپارین لاک به آنها از زخم شدن و آسیب رسیدن به پوست بیمار جلوگیری میشود.

این وسیله با باز نگهداشتن مسیر رگ این امکان را فراهم میکند که بتوان به دفعات و بدون درد فرایند تزریق را انجام داد.

در استفاده از این وسیله‌ی پلاستیکی، محل کنترل باید هر ۸ ساعت و موضع تزریق هر ۳ روز یک‌بار جابجا شود. در صورت مسدود شدن راه هوایی هپارین لاک، باید از سرسوزن استفاده گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *